برچسب اصالت به خودی خود بیانگر اصالت کالا نیست/ استعلام هم بکنید

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و داروگفت: جلوگیری از ورود و عرضه فرآورده های تقلبی و قاچاق میسر نمی شود مگر با مشارکت مردم فهیم و مسوولیت پذیر کشور.

به نقل از ايفدونا دکتر اکبرعبدالهی اصل معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو با بیان این مطلب گفت:  طبق تعاریف بین المللی به هر فرآورده ای که توسط غیرسازنده اصلی تولید و عرضه شده باشد یا حتی فرآورده‌ای که توسط تولید کننده اصلی تولید ولی توسط سیستم های غیرمجاز انتقال، توزیع و عرضه شده اند بعلت عدم تضمین سلامت فرآورده، تقلبی می گویند به همین دلیل هیچ تضمینی وجود ندارد که این فرآورده‌ها دارای کیفیت مطلوب بوده یا مواد متشکله آنها در اثر شرایط نامناسب انتقال، نگهداری، توزیع و عرضه دچار دگرگونی، تخریب و بعضاً تبدیل به مواد سمی نشده باشد.

وی داروخانه ها را تنها محل عرضه دارو، مکمل و داروهای طبیعی دانست که دارای زنجیره توزیع کنترل شده بوده و حتی در صورت تخلف احتمالی قابل پیگیری می باشند

دکتر عبدالهی اکیدا توصیه نمود: این اقلام را فقط از داروخانه ها تهیه نموده و در موقع خرید به شرایط برچسب رهگیری دقت نمایید.

معاون نظارت و برنامه ریزی سازمان غذا و دارو  در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه برچسب رهگیری در ساختار جدی به شکلی خاص و فاقد هر گونه آرم و نشان می باشد عنوان نمود: این برچسبها برخلاف هولوگرامها به خودی خود بیانگر اصالت کالا نبوده و حتما باید از سامانه www.ttac.ir یا پیامک 20008822 استعلام گردند.

دکتر عبدالهی در پایان از مردم خواست گزارش هر گونه تخلف یا ایراد را از طریق سامانه مذکور سازمان غذا و دارو ارائه نمایند تا پیگیری موضوع با سرعت بیشتری انجام شود.