ازدیاد فراورده های بهداشتی قاچاق با نامهای عجیب در استانهای مرزی

مدیر کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: محصولاتی که به صورت قاچاق وغیر قانونی وارد کشور می شوند مشخصات و معیارهای کالاهای مجاز را ندارند.

مدیر کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدونا " با اشاره به ازدیاد فرآورده های آرایشی و بهداشتی که با نامهای عجیب و حتی برچسب های تقلبی در استانهای مرزی به صورت قاچاق وارد کشور می شوند اظهار داشت: احتمال بروز  عوارض  در محصولاتی که به صورت قاچاق وارد کشور می شوند بشدت وجود دارد.

دکتر حسینی همچنین افزود: اینگونه فراورده ها و خصوصا آنهایی که مثل شامپو، کرم و... مشخصات و معیارهای کالاهای مجاز را ندارند نیاز به دقت بیشتری  در برچسب اصالت کالا و مجوز  بهداشت آنها از سوی مصرف کنندگان وجود دارد.

وی گفت: محصولات قاچاق از نظر آزمون کیفی و آزمایشگاهی مورد سنجش قرار نمی گیرند لذا صحت وسقم سلامت آنها مورد تائید نیست به همین دلیل از مردم درخواست می کنیم که محصولات آرایشی و بهداشتی مورد نیاز خود را از داروخانه ها و فروشگاه های معتبر دارای مجوز از اصناف مرتبط تهیه و مصرف نمایند.