متخصص پوست: وجود برچسب تاييديه وزارت بهداشت بهترين راه تشخيص محصولات آرايشی بهداشتي اصلي از تقلبي است

بهترين راه تشخيص محصولات آرايشی بهداشتي اصلي از تقلبي، وجود برچسب تاييديه وزارت بهداشت روي این محصولات است كه مشخص مي‌كند ساخت چه كشوري هستند.

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی اهواز، 

دكتر سيما رسايي اظهار كرد: توصيه مي​شود خانم​ ها براي خريد محصولات آرايشي بهداشتي به فروشگاه​ هاي معتر يا داروخانه​ ها مراجعه كنند و از سلامت این محصولات مطمئن

شوند.

 وي با بیان اينكه هيچ ارزاني بي​ حكمت نيست؛ افزود: گاه مشاهده می‌شود که در آرایشگاه‌ها برای محصولات آرایشی و بهداشتی تبلیغ و مصرف برخی محصولات به خانم‌ها سفارش می‌شود. با توجه به این که آرايشگرها اطلاعات پزشكي كافي در زمینه محصولات آرایشی و بهداشتی ندارند، توصیه می‌شود که خانم‌ها محصولات مورد نظر خود را حتما از مكان​هاي معتبر تهیه کرده و در صورت لزوم و براي خريد محصولات بهداشتي با پزشك مربوطه مشورت کنند و در این زمینه به سفارش دوست و آشنا اکتفا نکنند.

 اين متخصص پوست عنوان كرد: به دلیل تماس مستقیم لوازم آرايشي و بهداشتي با پوست، چشم و لب​ها كه اعضای حساسي هستند، انتخاب لوازم آرايشي و بهداشتي اصلي الزامی است. باید توجه داشت که استفاده از مواد آرايشي و بهداشتي تقلبي، عوارض زيان‌باري ايجاد مي​كند مثلا استفاده از ريمل نامرغوب مي​تواند موجب آسيب رساندن به پلك​ها و ريختن مژه​ها شود.

 رسايي گفت: استفاده از كرم پودر و پنكك​هاي مخصوص گريم و با غلظت بالا به ويژه به مراتب زياد، مي​تواند باعث ايجاد آلرژي، جوش ​هاي زيرپوستي، لك​هاي پوستي و خارش ​شود به همين دليل توصيه مي​ شود براي داشتن پوستي سالم​ تر و جوان​ تر كمتر از وسايل آرايشي استفاده كرد و در صورت استفاده، حتما اجناس داراي مهر تاييديه وزارت بهداشت را خريداري کنید.