معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو: مبارزه با قاچاق با فناوری های نوین/سامانه ردیابی و رهگیری سازمان غذا و دارو در حال اجراست

رای مبارزه با قاچاق می توان از روش ها و فناوری های نوین مانند سامانه ای که سازمان غذا و دارو در حال اجرای آن است بهره گرفت، امیدوار هستیم که انشاء الله با اجرای کامل این سامانه بتوانیم تمام کالاهای غذایی و فرآورده های سلامت را کنترل کنیم.

به نقل از پایگاه خبری ایفدونا دکتر رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه مبارزه با قاچاق یک پدیده پیچیده است اظهار داشت: در حوزه قاچاق به مشارکت دستگاه های مختلف قضایی، اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و نظارتی نیازمند است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو هم به عنوان یکی از اعضای ستاد مبارزه با قاچاق در حد مسئولیت ها و امکانات خود در حوزه مبارزه با قاچاق فعالیت می کنند.

دکتر دیناروند خاطر نشان کرد: به نظر می رسد با توجه به گستردگی مرزهای کشور و همچنین عدم کنترل و نظارت کافی در کشورهای همسایه، اکتفا به اقدامات کنترل مرزها و مبادی ورودی موثر نخواهد بودو باید مبارزه با قاچاق عمدتا در سطح بازار و عرضه متمرکز شود.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در این راستا می توان از روش ها و فناوری های نوین مانند سامانه ای که سازمان غذا و دارو در حال اجرای آن است بهره گرفت، امیدوار هستیم که انشاء الله با اجرای کامل این سامانه بتوانیم تمام کالاهای غذایی و فرآورده های سلامت را کنترل کنیم و براحتی بتوان کالاهای قاچاق و تقلبی را از کالاهای اصلی تشخیص داد.

دکتر دیناروند در پایان افزود: ما می خواهیم مردم بدانند که برچسب اصالت یک هولوگرام نیست؛ برچسب اصالت یک کد است که مردم از روی آن  هم می توانند اطلاعات کالا را استعلام کنند و هم از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند.